Odun Şömine ve Soba Isıtma Sistemleri Nedir?

Odun Şömine ve Soba Isıtma Sistemleri Nedir?

Odun şöminesi ve sobaları özellikle soğuk iklimin yoğun olarak yaşandığı bölgelerde sıklıkla kullanılan ısıtma sistemleri arasında yer almaktadır. Odun sobası ve odun şömineleri; odun yakıtı, talaş gibi biyokütle yakıtı yakmak için tasarlanmış ısıtma türüdür. Geleneksel ısıtma yöntemleri arasında önemli bir yere sahip olan odun sobalarının kökeni 16. yüzyılla kadar uzanmaktadır ve genel olarak dökme demir, ve/veya çelik gibi malzemeler kullanılarak imal edilmektedir. Günümüzde yüksek oranda ısı yayma özelliği olan odun sobaları ve şömineleri geniş alanları ısıtmak isteyen kullanıcılar tarafından özellikle tercih edilmektedir.

Çeşitli şık model ve dizayn tasarımına sahip olan odun sobası ve şömineleri kaliteli ve verimli ısınma imkanı sağlamasının yanı sıra görsel olarak da dekoratif bir yapıya sahiptir. Jotul odun şömine ve sobaları, özel olarak yapılmış dış kaplamaları sayesinde yakıt (odun, talaş vb.) hazneye rahatlıkla yerleştirebilmekte ve yakılabilmektedir. Dış kaplamaları sayesi hem ısı etkili ve dengeli bir şekilde mekanı ısıtmakta hem de güvenlik bir kullanım sağlamaktadır. Odun şömine ve sobaların üzerinde genel olarak bulunan cam kapak sayesinde odun ateşi ortamı ısıtırken aynı zamanda görüntüsü ile görsel bir şölen sunmaktadır.

İzmir’de uzun yıllar ısıtma ve soğutma sistemleri sektöründe faaliyet gösteren Ka İnşaat, bünyesinde satışını yaptığı Jotul odun şömine ve sobalarını uygun fiyat seçenekleri ile müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Jotul odun şömine ve soba modellerini incelemek ve daha fazla detaylı bilgi almak için kainsaat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.