Hava Temizliği Cihazları Sağlık İçin Önemi Nelerdir?

Günümüzde kapalı mekanların rahat ve konforlu yaşam alanlarına dönüştürülmesinde iklimlendirme sistemlerinin önemli bir payı bulunmaktadır. Mekan içi ısıtma ve soğutma işlemlerini yerine getiren cihazlar son yıllarda tüm mevsimlerde sıklıkla kullanılmaktadır. İklimlendirme sistemlerinin yanı sıra yaşam alanlarının hava sirkülasyonunun sağlanması ve temiz havanın her daim muhafaza edilmesi de son derece önemlidir. Bu nedenle iklimlendirme ve havalandırma sistemleri içerisinde önemli bir yer tutan hava temizleme cihazlarının da özellikle kapalı alanlarda kullanılması önerilmektedir.

Hava temizleme cihazları, sigara kokusu, yemek kokusu ve tüm kötü kokuların yanı sıra kapalı bir ortamda bir süre sonra ortaya çıkan sağlığa zararlı organizmaların yok edilmesinde kullanılan cihazlardır. Hava temizleme cihazları genel olarak kötü koku ve zararlı organizmaların yok edilmesinin yanı sıra ısıtma sistemlerinin kullanılmasıyla kuruyabilen havanın nemlenlendirilmesine de yardımcı olmaktadır. Bilindiği gibi kötü kokular ve zararlı organizmalar kadar havanın kuruluğu da insan sağlığı için olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Bu nedenle de özellikle kapalı alanlarda ve ısıtma sistemlerinin sıklıkla kullanıldığı ortamlarda hava temizleme ve nemlendirme cihazlarının kullanılması gerekmektedir.

Havada süzülen organizmalar ve tozlar özellikle astım gibi solunum sorunu yaşayan insanların büyük bir problemidir. Hava temizleme cihazlarının UV-C özelliği sayesinde havada süzülen organizmaları yok ederek insan sağlığı için önerilen en uygun havayı oluşturmaktadır. Ayrıca hava temizleme cihazlarının düzenli kullanımı küf, mantar, rutubet gibi sağlığı olumsuz etkileyen diğer oluşumların da ortaya çıkmasını engellemektedir.

İklimlendirme ve havalandırma sistemleri alanında faaliyet gösteren ve Xpelair marka hava temizleme cihazlarının dispirütörlüğü yapan Ka İnşaat,  Xpelair XPAP 6 marka hava temizleme cihazlarıyla birlikte yaşam alanlarınızda sağlıklı bir havanın oluşturulmasını garantilemektir. Kolay temizlenebilen ön filtresi, karbon filtre, hepa filtre, iyon filtre, UV-C ışığı ve PCO teknolojisi ile Xpelair XPAP 6 hava temizleme cihazları diğer hava temizleme cihazlarının önüne geçmektedir. Hava temizleme cihazları ve diğer iklimlendirme sistemleri hakkında daha fazla bilgi için kainsaat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.